Чернеча Родина Воплоченого Слова

Служебниці Господа і Діви Марії з Матара

19 березня 1988 року, на свято св. Йосифа, отець Карлос Міґель Буела заснував Згромадження Служебниць Господа і Діви Марії з Матара (СГДММ), жіночу гілку Чернечої родини Воплоченого Слова.

Метою засновника було «дати наречених Ісусу Христу на зразок Його Серця», і була така нагода, коли кілька дівчат виявили бажання присвятити себе Богові, живучи духовністю ЗВС. Як писав св. Іван Павло ІІ у своєму листі «Mulieris dignitatem» про гідність жінок: «Жінка, “від початку” покликана бути любленою і любити, віднаходить Христа передусім у покликанні до дівоцтва як Відкупителя, який “до кінця полюбив” через цілковитий дар самого себе, і вона відповідає на цей дар безкорисливим даром самої себе»[1].

Сестри Служебниці взяли своє ім’я від Хреста з Матара, дерев’яного хреста, який вирізьбив один індіанець, вивчивши катехизм, слухаючи проповіді місіонерів у Сантьяго-дель-Естеро, Аргентина. Цей хрест, найдавніший хрест на території сучасної Аргентини, який був на обкладинці аргентинського служебника, також став символом і частиною габіту наших сестер, щоб пам’ятати, що ми не хочемо знати нічого іншого між вами, як тільки Ісуса Христа і то розп’ятого (1 Кор. 2, 2).

Служебниці також мають доми контемплятивного життя, в яких все своє життя присвячують молитві, покуті та спогляданню.

Попередній
Далі

Інші види діяльності

[1] II Іван Павло ІІ, Енцикліка про гідність і покликання жінки «Mulieris Dignitatem», 20.